28.12.2004 :: 23:56
troche cytatów O MIŁOŚCI: -Jeśli serce jest tylko mięśniem, cóż po urodzie wszechrzeczy. Maria Pawlikowska - Jasnorzewska -A kiedy cię pocałuję, Trzy dni w gębie cukier czuję. Jan Kochanowski -A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje. Łk -Aby być kochany, nie rozstawaj się nigdy z ukochaną, nie wycisnąwszy jej trochę łez z oczu. Honoré de Balzac -Aby pokochać jakąś rzecz, wystarczy sobie powiedzieć, że można ją utracić. Gilbert Keith Chesterton Troche cytytów O PRZYJAŹNI: -przyjaciel wszystkich nie jest niczyim przyjacielem. -dobry słuchacz ma więcej przyjaciół niż dobry mówca. -Kto obmawia przyjaciela, kto go nie broni wobec oskarźeń innych, kto cieszy się z wyśmiewań ludzkich i łowi plotki gadułów, kto potrafi zmyślać rzeczy nie widziane, a nie potrafi zmilczeć zawierzonej tajemnicy, jest czarnym charakterem, tego wystrzegaj się Rzymianinie! Horacy - u przyjaciół wszystko jest wspólne. Pitagoras -pewnego przyjaciela poznaje się w niepewnej sytuacji. Cyceron Troche cytatów O ŻYCIU: -A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie ja jestem. -A gdy pragnienie wolności owładnie tobą, zrzucisz jarzmo z twej szyi. -A gdy serce twe przytłoczy Myśl, że żyć nie warto, Z łez ocieraj cudze oczy, Chociaż twoich nie otarto. Maria Konopnicka -A jednak istnieje małżeństwo, które sprawia mężczyźnie niekłamaną radość - zaślubiny jego córki. Marcel Achard -A kto by chciał mi służyć, niech idzie za mną, a gdzie ja jestem, tam będzie i mój sługa. Troche cytatów O BOGU: -A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi. Augustyn -A ja ufam miłosierdziu Twemu, rozraduje się moje serce wybawieniem przez Ciebie. -A Jezus myśli o nas w liter ciemnym stuku jak trudno w niebo wstąpić spod robactwa druku. Jan Twardowski -A kto by chciał mi służyć, niech idzie za mną, a gdzie ja jestem, tam będzie i mój sługa. -A kto się Boga boi, ten się nic nie boi. Adam Mickiewicz. Troche cytatów O CZŁOWIEKU: -nudziarz pozbawia cię samotności, nie zapewniając towarzystwa. -dżentelmen to człowiek, który ma szacunek dla tych, którzy nie mogą mu oddać żadnej przysługi. -wielkim człowiekiem jest ten, kto nie zatracił serca dziecka. -intelektualista to człowiek, który patrzy na kiełbasę, a myśli o Picasso. Trochę FILOZOFII: -A jednak się kręci! Galileusz -Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna. Włodzimierz Iljicz Lenin -Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym. -Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę. Wiesław Czermak -Aby istnieć, trzeba uczestniczyć. Antoine de Saint - Exupéry Troche PRZYSŁÓW: -Umyj, uczesz psa, psem jest i psem pozostanie -Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym. -Aby dzień przedniować, a noc przenocować. -Piekło wzywa na pomoc piekła -Aczkolwiek mąż i żona śpią na tej samej poduszce, to mają jednak przecież sny różne. Troche cytatów ANGIELSKICH: -A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć. Oscar Wilde -A bore deprives you of solitude without providing you with company nudziarz pozbawia cię samotności, nie zapewniając towarzystwa. -A bore is a man who talks when you want him to listen nudziarz to człowiek, który mówi, kiedy chcesz, żeby słuchał. -A boy becomes a man when he stops asking his father for money and requests a loan chłopiec staje się mężczyzną, kiedy przestaje prosić ojca o pieniądze, a domaga się pożyczki. -A cad is a man who kisses and tells cham to ktoś, kto mówi, gdy całuje.